Kalendarz roku szkolnego 2023/2024
ORGANIZACJA PRACY
Szkoły Podstawowej w Reczu
w roku szkolnym 2023/2024
1. Kalendarz roku szkolnego:
Planowany termin
Wydarzenie
4 września 2023 r.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024
5 września 2023 r.
Zebranie rady pedagogicznej – zebranie plenarne
11 września 2023 r.
Narodowe Czytanie
12 września 2023 r.
Spotkania zespołów nauczycielskich (przedmiotowych)
19 września 2023 r.
Zebrania z rodzicami
26 września 2022 r.
Zebranie rady pedagogicznej – zebranie plenarne
03 października 2023 r.
Spotkanie zespołu wychowawczego
10 października 2023 r.
Spotkanie zespołu rewalidacyjnego
13 października 2023 r.
Dzień Edukacji Narodowej – apel dla uczniów
13 października 2023 r.
Dzień Edukacji Narodowej – gminne obchody
31 października 2023 r.
Wystawienie ocen śródsemestralnych
01 listopada 2023 r.
Dzień Wszystkich Świętych
02 listopada 2023 r.
Dzień wolny od zajęć dydaktycznych – dyżur nauczycielski
03 listopada 2023 r.
Dzień wolny od zajęć dydaktycznych – spotkanie zespołów
nauczycielskich (przedmiotowych)
07 listopada 2023 r.
Zebranie rady pedagogicznej – podsumowanie I części I półrocza
10 listopada 2023 r.
Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości
11 listopada 2023 r.
Gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości
14 listopada 2023 r.
Spotkanie zespołu wychowawczego
17 listopada 2023 r.
Apel podsumowujący I część I półrocza
21 listopada 2023 r.
Zebrania z rodzicami
28 listopada 2023 r.
Spotkanie zespołu rewalidacyjnego
06 grudnia 2023 r.
Mikołajki
08 grudnia 2023 r.
Kiermasz świąteczny
15 grudnia 2023 r.
Wystawienie zagrożeń oceną niedostateczną
i/lub naganną oceną zachowania
18 grudnia 2023 r.
Poinformowanie rodziców o zagrożeniach ocenami
niedostatecznymi i/lub nagannymi ocenami zachowania
22 grudnia 2023 r.
Wigilie klasowe
22 grudnia 2023 r.
Wieczór Kolęd i spotkanie wigilijne pracowników szkoły
23 grudnia 2023 r. – 1 stycznia 2024 r.
Zimowa przerwa świąteczna
09 stycznia 2024 r.
Spotkanie zespołów nauczycielskich (przedmiotowych)
12 stycznia 2024 r.
Wystawienie ocen za I półrocze
12 stycznia 2024 r.
XVII Festiwal Kolęd i Pastorałek
15-26 stycznia 2024 r.
Ferie zimowe
28 stycznia 2024 r.
31. Finał WOŚP
30 stycznia 2024 r.
Zebranie rady pedagogicznej – zebranie klasyfikacyjne
02 lutego 2024 r.
Apel podsumowujący II część I półrocza
06 lutego 2024 r.
Spotkanie zespołu wychowawczego
13 lutego 2024 r.
Zebrania z rodzicami
20 lutego 2024 r.
Spotkanie zespołu rewalidacyjnego
02 marca 2024 r.
79. Rocznica Polskości na Ziemiach Zachodnich
15 marca 2024 r.
Kiermasz świąteczny
21 marca 2024 r.
Dzień wiosny, Szkolny Dzień Matematyki
28 marca – 02 kwietnia 2024 r.
Wiosenna przerwa świąteczna
05 kwietnia 2024 r.
Wystawienie ocen śródsemestralnych
09 kwietnia 2024 r.
Spotkania zespołów nauczycielskich (przedmiotowych)
16 kwietnia 2024 r.
Zebranie rady pedagogicznej – podsumowanie I części II półrocza,
szkolenie z zakresu organizacji i przebiegu egzaminu ósmoklasisty
23 kwietnia 2024 r.
Spotkanie zespołu wychowawczego
26 kwietnia 2024 r.
Rajd Rowerowy z okazji uchwalenia Konstytucji 3-Go Maja
30 kwietnia 2024 r.
Apel z okazji świąt majowych
30 kwietnia 2024 r.
Zebrania z rodzicami
01 maja 2024 r.
Święto Pracy
02 maja 2024 r.
Dzień Flagi Państwowej – dzień wolny od zajęć dydaktycznych –
dyżur nauczycielski
03 maja 2024 r.
Święto Konstytucji 3-Go Maja
07 maja 2024 r.
Spotkanie zespołu rewalidacyjnego
10 maja 2024 r.
Pasowanie Pierwszoklasistów
10 maja 2024 r.
Dzień Patrona Szkoły
14 – 16 maja 2024 r.
Egzamin ósmoklasisty
17 maja 2024 r.
Wystawienie zagrożeń oceną niedostateczną
i/lub naganną oceną zachowania
19 – 25 maja 2024 r. (data wstępna)
Erasmus + - wizyta partnerska uczniów Szkoły Podstawowej z Żyliny
20 maja 2024 r.
Ogólnopolski Dzień Tańca z Klanzą
20 maja 2024 r.
Poinformowanie rodziców o zagrożeniach ocenami niedostatecznymi i/lub nagannymi ocenami zachowania
24 maja 2024 r. (lub 29 maja 2024)
Dzień Dziecka – Turniej Hołuba oraz Festyn dla dzieci – dzień wolny od zajęć dydaktycznych
30 maja 2024r.
Boże Ciało
31 maja 2024 r.
Dzień wolny od zajęć dydaktycznych – dyżur nauczycielski
07 czerwca 2024 r.
Rajd Tour de Rolka
11 czerwca 2024 r.
Spotkania zespołów nauczycielskich (przedmiotowych)
14 czerwca 2024 r.
Wystawienie ocen rocznych
17 czerwca 2024 r.
Zebranie rady pedagogicznej – zebranie klasyfikacyjne
20 czerwca 2024 r.
Pożegnanie Absolwentów
21 czerwca 2024 r.
Uroczyste zakończenie roku szkolnego
25 czerwca 2024 r.
Zebranie rady pedagogicznej – podsumowanie II półrocza
26 czerwca 2024 r.
Uzupełnienie dokumentacji szkolnej, spotkanie zespołu
wychowawczego i rewalidacyjnego
27 sierpnia 2024 r.
Zebranie rady pedagogicznej – zebranie plenarne
(podsumowanie roku szkolnego 2023/2024,
rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025)
2. Dni dodatkowo wolne od zajęć dydaktycznych:
02-03 listopada 2023 r. – czwartek i piątek po Dniu Wszystkich Świętych
02 maja 2024 r. - czwartek między Świętem Pracy a Świętem Konstytucji 3-go Maja
14-16 maja 2024 r. (wg harmonogramu CKE) - wtorek, środa, czwartek - egzamin ósmoklasisty (dni dodatkowo wolne dla klas I-VII)
24 lub 29 maja 2024 r. - środa - Dzień Dziecka, Turniej Hołuba, Festyn dla dzieci i młodzieży
31 maja 2024 r. - piątek po Bożym Ciele
2a. Dni dodatkowo wolne od zajęć dydaktycznych – zadania nauczycieli:
02 listopada 2023 r. - dyżur nauczycielski – 1 godzina (godzina dostępności: 10.00 – 11.00) – alfabetycznie: nauczyciele od A do K
03 listopada 2023 r. - spotkania zespołów przedmiotowych (z. n. edukacji wczesnoszkolnej – 10.00-11.00, z. n. j. obcych – 10.00-11.00, z. polonistyczny – 10.00-11.00, z. matematyczny – 10.00-11.00, z. przedmiotów przyrodniczych - 9.00-10.00, z. n. przedmiotów społecznych - 9.00-10.00, z n. przedmiotów informatycznych – 10.00-11.00, z. n. wychowania fizycznego – 10.00-11.00), godzina dostępności: pedagog klas starszych, nauczyciel logopeda, kierownik świetlicy, nauczyciel wspomagający, nauczyciel zajęć rewalidacyjnych – 10.00-11.00
02 maja 2024 r. - dyżur nauczycielski – 2 godziny – wszyscy nauczyciele (ewentualnie dzień wolny w zamian za udział w Narodowym Święcie Niepodległości 11 listopada 2023 r.)
14-16 maja 2024 r. - egzamin ósmoklasisty (zgodnie z planem organizacji pracy szkoły ustalonym na bieżąco) – wszyscy nauczyciele
24 lub 29 maja 2024 r. - Dzień Dziecka (zgodnie z planem pracy szkoły ustalonym na bieżąco) – wszyscy nauczyciele
31 maja 2024 r. - dyżur nauczycielski – 1 godzina (godzina dostępności: 10.00 – 11.00) – alfabetycznie: nauczyciele od M do Z
3. Zebrania z rodzicami:
Wszystkie zebrania odbywają się we wtorki o godz. 17.00. Dyżur nauczycieli nie będących wychowawcami: od godz. 17.00 do 18.30.
Terminy zebrań z rodzicami:
19 września 2023 r.
21 listopada 2023 r.
13 lutego 2024 r.
30 kwietnia 2024 r.
4. Spotkania zespołów nauczycielskich (przedmiotowych):
Wszystkie spotkania odbywają się wg godzin ustalonych przez przewodniczących zespołów.
12 września 2023 r.
03 listopada 2023 r. (godz. ustalone odgórnie)
09 stycznia 2024 r.
09 kwietnia 2024 r.
11 czerwca 2024 r.
5. Spotkania zespołu wychowawczego:
Wszystkie spotkania odbywają się o godz. 15.30 w pokoju nauczycielskim
03 października 2023 r.
14 listopada 2023 r.
06 lutego 2024 r.
23 kwietnia 2024 r.
26 czerwca 2024 r. (wyjątkowo o godz. 10.00)
6. Spotkania zespołu rewalidacyjnego:
Wszystkie spotkania odbywają się o godz. 15.30 w pokoju nauczycielskim
10 października 2023 r.
28 listopada 2023 r.
20 lutego 2024 r.
07 maja 2024 r.
26 czerwca 2024 r. (wyjątkowo o godz. 9.00)
7. Zebrania Rady Pedagogicznej:
Wszystkie zebrania odbywają się w sali nr 29 o godz. 16.00
05 września 2023 r. - zebranie plenarne
26 września 2023 r. - zebranie plenarne
07 listopada 2023 r. - zebranie podsumowujące I część I półrocza
30 stycznia 2024 r. - zebranie klasyfikacyjne
16 kwietnia 2024 r. - zebranie podsumowujące I część II półrocza, egzamin ósmoklasisty - szkolenie
17 czerwca 2024 r. (poniedziałek) - zebranie klasyfikacyjne
25 czerwca 2024 r. - zebranie podsumowujące II półrocze
27 czerwca 2024 r. - wypełnianie dokumentacji szkolnej
27 sierpnia 2024 r. - zebranie plenarne podsumowujące rok szkolny
Terminy zebrań nadzwyczajnych podawane będą na bieżąco.
8. Harmonogram zakończenia semestrów:
do 31 października 2023 r. - wystawienie ocen śródsemestralnych
do 15 grudnia 2023 r. - wystawienie zagrożeń
do 18 grudnia 2023 r. - poinformowanie rodziców przez wychowawców o zagrożeniach
do 12 stycznia 2024 r. - wystawienie ocen za I półrocze
do 05 kwietnia 2024 r. - wystawienie ocen śródsememstralnych
do 17 maja 2024 r. - wystawienie zagrożeń
do 20 maja 2024 r. - poinformowanie rodziców przez wychowawców o zagrożeniach
do 14 czerwca 2024 r. - wystawienie ocen rocznych
I półrocze trwa od 04 września 2023 r. do 12 stycznia 2024 r. - 85 dni nauki (18 tygodni):
I śródsemestr trwa od 04 września 2023 r. do 31 października 2023 r. (41 dni)
II śródsemestr trwa od 06 listopada 2023 r. do 12 stycznia 2024 r. (44 dni)
II półrocze trwa od 29 stycznia 2024 r. do 21 czerwca 2024 r. - 95 dni nauki (21 tygodni):
III śródsemestr trwa od 29 stycznia 2024 r. do 05 kwietnia 2024 r. (46 dni)
IV śródsemestr trwa od 08 kwietnia 2024 r. do 21 czerwca 2024 r. (49 dni)
9. Przydział zadań i czynności dodatkowych dla nauczycieli:
Uwaga: w przypadku gdy dotychczas realizowane zadanie zostało przydzielone innemu nauczycielowi, najczęściej wynikało to z arkuszy samooceny i deklaracji nauczycieli lub decyzji dyrektora. Każdy nauczyciel może włączać się w działania innych nauczycieli, ale za ich realizację odpowiada koordynator lub nauczyciel wyznaczony.
Inicjatywy i propozycje nowych działań lub nie uwzględnionych w poniższym zestawieniu będą przydzielane na bieżąco.
Przydział czynności dodatkowych w załączniku nr 1
10. Konkursy przedmiotowe ZKO
B. Tomicz oraz nauczyciele przedmiotowcy, harmonogram wg kalendarza ustalonego przez ZKO
11. Czas trwania zajęć lekcyjnych i przerw
Czas trwania zajęć lekcyjnych
1.
8.00 - 8.45
1.
8.45 - 8.50 5 min.
2.
8.50 - 9.35
2.
9.35 - 9.45 10 min.
3.
9.45 - 10.30
3.
10.30 - 10.40 10 min.
4.
10.40 - 11.25
4.
11.25 - 11.45 20 min.
5.
11.45 - 12.30
5.
12.30 - 12.45 15 min.
6.
12.45 - 13.30
6.
13.30 - 13.40 10 min.
7.
13.40 - 14.25
7.
14.25 - 14.30 5 min.
8.
14.30 - 15.15
8.
12. Godziny pracy świetlicy: 7.00 – 15.45
13. Stały przydział wychowawstw, sal wg klas:
klasa 1A - sala nr 60 (R. Polarczyk)
klasa 1B - sala nr 65 (D. Cybulska-Czerniak)klasa 2A - sala nr 64 (K. Delegacz)
klasa 2B - sala nr 61 (E. Kociuba)
klasa 3A - sala nr 68 (M. Piwowar)
klasa 3B - sala nr 67 (B. Śliwińska)
klasa 4A - sala nr 2 (A. Gryczewska)
klasa 4B - sala nr 14 (A. Pacześna-Kozina)
klasa 4A - sala nr 17 (M. Olender-Zań)
klasa 5B - sala nr 29 (J. Drapiński)
klasa 6A - sala nr 36 (M. Sawczuk)
klasa 6B - sala nr 30A (I. Zwolak-Cierpiał)klasa 6C - sala nr 38 (studio) (G. Jurkiewicz)
klasa 7A - sala nr 41 (A. Kowal)
klasa 7B - sala nr 37 (D. Rakowska)
klasa 8A - sala nr 28 (M. Koźmińska)
klasa 8B - sala nr 21 (K. Hejza-Konieczna)
14. Przydział opieki nad klasami wg nauczycieli, przeznaczenia lub przedmiotów:
sala nr 0 – świetlica – Joanna Jakubowska
sala nr 1 – pracownia techniczna – Dariusz Kowalewski
sala nr 2 – pracownia języka polskiego – Aleksandra Gryczewska
sala nr 6 – sala muzealna - Monika Olender-Zań
sale 6a-9 – szatnie klas IV-VIII
sala nr 10 – pomieszczenie woźnej
sala nr 11 – zaplecze sanitarno-gospodarcze
sala nr 12 – zaplecze pracowni technicznej
sala nr 13 – pracownia komputerowa – Aneta Kowal
sala nr 14 – pracownia językowa – Adriana Pacześna-Kozina
sala nr 17 – pracownia geograficzno-plastyczna – Joanna Bednarczyk, Monika Olender-Zań
sala nr 18 – pracownia języka polskiego i edb – Piotr Pawłowski
sala nr 19 – pracownia przyrodnicza (biologia, przyroda) – Wiesława Horoszkiewicz
sala nr 20 – pokój nauczycielski
sala nr 21 – laboratorium chemiczne – Katarzyna Hejza-Konieczna
sala nr 22 – laboratorium fizyczne – Dariusz Kowalewski
sala nr 26 – pracownia komputerowa – nauczyciele przedmiotów informatycznych
sala nr 27 – pracownia matematyczna – Joanna Urbańska
sala nr 28 – pracownia matematyczna – Mariola Koźmińska
sala nr 29 – pracownia językowa – Katarzyna Brzozowska
sala nr 29a – gabinet pielęgniarki
sala nr 30 – internetowa pracownia 3D – Dariusz Kowalewski
sala nr 30a – pracownia języka angielskiego – I. Zwolak-Cierpiał
sala nr 31 – pracownia pedagogiczna – Wioleta Sankowska
sala nr 33 – Rada Rodziców
sala nr 34 – pracownia logopedyczna – Anna Rakowska
sala nr 35 – biblioteka – Maria Romanowska
sala nr 36 – pracownia historii – Małgorzata Sawczuk
sala nr 37 – pracownia matematyczna – Dorota Rakowska
sala nr 38 - studio muzyczne – Grzegorz Jurkiewicz
sala nr 40 – pracownia rewalidacji (nauczyciele zajęć rewalidacyjnych)
sala nr 41 – pracownia historyczna i religii – Aneta Kowal, Elżbieta Kosiło. ks. Bartosz Adamiak
sala nr 42 – pracownia języka polskiego – Jolanta Cymerman
sala nr 48 – stołówka szkolna
sala nr 53 – Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
sala nr 55 – świetlica – Bogumiła Pieciukiewicz
sala nr 56 – pracownia kulinarna (nauczyciele korzystający z pracowni)
sala nr 57 – pracownia terapeutyczna - M. Mielczarek, Wioleta Sankowska
sala nr 58 – świetlica
sala nr 60 – pracownia edukacji wczesnoszkolnej – Renata Polarczyk
sala nr 61 – pracownia edukacji wczesnoszkolnej – Ewa Kociuba
sala nr 62 – zaplecze pracowni edukacji wczesnoszkolnej
sala nr 64 – pracownia edukacji wczesnoszkolnej – Katarzyna Delegacz
sala nr 65 – pracownia edukacji wczesnoszkolnej – Danuta Cybulska-Czerniak
sala nr 66 – pracownia pedagogiczna – Marlena Mielczarek
sala nr 67 – pracownia edukacji wczesnoszkolnej – Bernadeta Śliwińska
sala nr 68 – pracownia edukacji wczesnoszkolnej – Małgorzata Piwowar
sala nr 69 – szatnie klas I-III