• Erasmus

Nowa galeria Erasmus została dodana do albumu fotograficznego

DZIEŃ ERASMUSA

W związku z przypadającym w dniu 25 listopada 2021 r. Ogólnopolskim Dniem Erasmusa chcemy poinformować, że w dniu 24 listopada 2021 r. Szkoła Podstawowa w Reczu złożyła raport końcowy ze realizowanego w ramach tego programu projektu „Komunikacja-kooperacja czyli zwiększenie współpracy transnarodowej dzięki zmniejszeniu barier komunikacyjnych”. Projekt finansowany był z funduszy europejskich w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 Współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego (Nr umowy POWERSE-2018-1-PL01-KA101-047916).

• Subkultury młodzieżowe

W ramach obchodzonego w dniu 16 listopada Międzynarodowego Dnia Tolerancji oraz realizowanej w Szkole Podstawowej w Reczu Kampanii 19 Dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci na lekcjach wiedzy o społeczeństwie uczniowie klas VIII przygotowali prezentacje na temat subkultur młodzieżowych oraz ich wpływu na młodzież.

• Narodowe Święto Niepodległości

W czwartkowe południe 11 listopada 2021 r. w hali sportowo - widowiskowej w Reczu odbyła się uroczysta Akademia z okazji 103. rocznicy Narodowego Święta Niepodległości.

Uroczystość została poprzedzona Mszą św. w intencji Ojczyzny, która została odprawiona w kościele parafialnym w Reczu przez Księdza Proboszcza Cezarego Mroczka. Po ceremonii kościelnej Burmistrz Recza p. Wiesław Łoński, Przewodniczący Rady Powiatu p. Eugeniusz Nykiel oraz Przewodniczący Rady Miejskiej p. Tadeusz Robaczek – wraz z przedstawicielami jednostek organizacyjnych Gminy Recz - złożyli symboliczny wieniec przy Pomniku Wdzięczności.

• Gospodarz Szkoły VIIIb

W czwartek (28.10.2021) odwiedziła naszą szkołę pani Anna Lawremz - kierownik Schroniska dla Zwierząt w Choszcznie.

Pani Ania omówiła zasady postępowania z psami ,kotami, jaką dostarczać im karmę, jak adoptować te zwierzęta.Przywiozła ze sobą dwa pupile - Niunię i Pinczerka. Psiaki sprawiły ogromną radość dzieciom.

• Obiady - listopad

U w a g a !

Cena obiadów za listopad 2021r.:

- dla uczniów - 95,00 zł

Termin płatności do: 15.11.2021 r.

Gmina Recz Szkoła Podstawowa im. St. Czarnieckiego

ul. Ratuszowa 29

73-210 Recz

Nr konta 90 8359 0005 0041 4940 2002 0001

Pamiętamy!

Z okazji zbliżającego się dnia Wszystkich Świętych w imieniu uczniów, nauczycieli i pracowników administracji i obsługi, jako członkowie Samorządu Uczniowskiego - reprezentowani przez Adriannę Hryniewicz (zastępcę przewodniczącej SU), Julię Maj oraz Wanessę Dudę, a także przedstawiciele pracowników szkoły - p. Maciej Gryczewski - dyrektor szkoły oraz p. Małgorzata Sawczuk - opiekun SU i p. Monika Olender-Zań - odwiedziliśmy w czwartkowe południe groby byłych nauczycieli i pracowników szkoły. Odwiedziliśmy również mogiłę byłego żołnierza AK p. Władysława Wilczewskiego. Na nagrobkach złożyliśmy symboliczne róże oraz zapaliliśmy znicze.

• Światowy Dzień Origami

24 października obchodzony jest Światowy Dzień Origami. Origami jest sztuką składania papieru wywodzącą się z Japonii, uczącą w jaki sposób ze składanej kartki papieru, bez przecinania jej czy klejenia, wydobyć kształty zwierząt, kwiatów czy innych figur geometrycznych. Zajęcia składania kartki papieru wpływają pozytywnie na osobowość młodego człowieka, rozwijają wyobraźnię, uczą logicznego myślenia, dokładności i precyzji – cech niezwykle ważnych na lekcjach matematyki. W naszej szkole uczniowie pod kierunkiem nauczycieli matematyki również uczcili ten dzień. Powstało wiele ciekawych i różnych form origami.

• Pomagamy naszym pupilom

Klasa VIIIb jest obecnie Gospodarzem Szkoły.

My, uczniowie wraz z wychowawcą podejmujemy szereg inicjatyw.

Serdecznie zapraszamy społeczność uczniowską oraz Waszych Rodziców do włączania się w ich realizację.

I tak:

1 W dniach od wtorku do piątku (26-29.10.br.) trwać będzie na terenie szkoły zbiórka pieniędzy na zakup karmy dla psów i kotów, można ofiarować karmę. Zakupiona i zgromadzona karma zostanie przekazana do schroniska dla zwierząt.

• Etap praktyczny egzaminu na kartę rowerową dla uczniów klas V i VI

We wtorek 19 października w Szkole Podstawowej w Reczu odbył się etap praktyczny egzaminu na kartę rowerową dla uczniów klas V i VI. Uczestnicy, którzy zaliczyli część teoretyczną przy udziale przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie: Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Choszcznie kom. Roberta Nerynga oraz oficera prasowego KPP w Choszcznie st. sierż Magdaleny Keplin wykazali się nie lada umiejętnościami i sprawnie przejechali przygotowany tor rowerowy.Wszystkim uczestnikom, którzy zdali egzamin na kartę rowerową serdecznie gratulujemy. Jesteście teraz pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego.

Szanowni Nauczyciele, Rodzice, Drodzy Uczniowie i Absolwenci

W dniu 14 października 2021 r. przypada Dzień Edukacji Narodowej. Jest to święto całej społeczności szkolnej Szkoły Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego w Reczu - obecnych i byłych Nauczycieli, obecnych i byłych Pracowników Niepedagogicznych, Uczniów oraz naszych Absolwentów. Jest to również Święto wszystkich Rodziców, angażujących się w życie Naszej szkoły.

• Obiady - październik

U w a g a !

Cena obiadów za październik 2021r.:

- dla uczniów - 100,00 zł

Termin płatności do: 15.10.2021 r.

Gmina Recz Szkoła Podstawowa im. St. Czarnieckiego

ul. Ratuszowa 29

73-210 Recz

Nr konta 90 8359 0005 0041 4940 2002 0001

• GOSPODARZ SZKOŁY

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego w Reczu, w porozumieniu z Samorządem Uczniowskim, ogłasza konkurs pn. „Gospodarz szkoły”. Ideą konkursu jest to, że każda klasa opiekuje się szkołą przez określony czas. Konkurs jest przeznaczony dla klas od I do VIII Szkoły Podstawowej w Reczu.

Poniedziałek 29.04.2024

liczba odwiedzin: 172044