• Drodzy ósmoklasiści!

Przed Wami niezwykle ważny moment - egzamin ósmoklasisty.

W imieniu własnym oraz wszystkich pracowników Szkoły Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego w Reczu: Waszych wychowawców, nauczycieli oraz pracowników obsługi i administracji, życzymy Wam dużo optymizmu i wiary we własne możliwości. Życzymy również, aby uzyskane wyniki pozwoliły Wam kontynuować naukę w wybranej szkole średniej.

Trzymamy kciuki za oryginalne prace i trafne odpowiedzi.

Maciej Gryczewski - dyrektor szkoły

Barbara Tomicz - wicedyrektor szkoły

• Święta majowe

•

Z okazji przypadających świąt państwowych: 1. maja - Święta Pracy, 2. maja - Dnia Flagi, 3. maja - Święta Konstytucji 3-go Maja, 8. maja – Narodowego Dnia Zwycięstwa w dniu 5 maja br. odbył się uroczysty apel. Podczas uroczystości uczniowie przygotowani przez p. Andrzeja Horoszkiewicza i p. Grzegorza Jurkiewicza przedstawili ciekawy program artystyczny, który nawiązywał do wartości patriotycznych, zwłaszcza tych, które były związane z obchodami Święta Konstytucji 3-Go Maja. Scenografia, przygotowana pod kierunkiem p. Moniki Olender-Zań, nawiązywała do lokalnych zabytków i historii naszego miasta.

Po apelu zostały wręczone nagrody dla uczniów, którzy w okresie I półrocza i w II semestrze zaangażowali się w wydarzenia szkolne:

- za zaangażowanie w projekcie: „Z książką mi do twarzy” w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa,

- za udział w Międzynarodowym Dniu Języka Ojczystego,

- za konkursy realizowane przez Samorząd Uczniowski (najciekawsze przebrania z okazji Dnia Kobiet, za kreatywność z okazji Dnia Wiosny (dzień bez plecaka),

- za udział i sukcesy w konkursie matematycznym Alfik,

- za konkurs fotograficzny Pierwsze oznaki wiosny,

- za najładniejszą ozdobę bożonarodzeniową.

Z kronikarskiego obowiązku informujemy, że całe wydarzenie zostało zorganizowane i odbyło się dzięki zaangażowaniu następujących osób:

Program artystyczny i przygotowanie: p. Andrzej Horoszkiewicz, p. Grzegorz Jurkiewicz

Dekoracje: p. Monika Olender-Zań, pracownicy obsługi Szkoły Podstawowej w Reczu

Oprawa muzyczna: p. Grzegorz Jurkiewicz

Poczet sztandarowy: Jakub Tworzewski, Julia Bosak, Patrycja Myczkowska oraz Marcel Smus, Weronika Janik, Luiza Popławska

Przygotowanie: nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi Szkoły Podstawowej w Reczu, klasa VIII A

Wystąpili: Maja Kwieciarz, Emilia Olejarnik, Zofia Papierska, Julian Szupiluk, Wiktor Florczak, Wiktor Kozina, Mateusz Maciejewski, Tomasz Piesyk, Oskar Szmyt, Szymon Więcek, Kacper Brzózka, Zofia Gryczewska, Angelika Ćwiek, Maja Sorokulska

Prowadzenie: Adrianna Hryniewicz

• Pasowanie Pierwszoklasistów

• W dniu 10 maja br. odbyło się jedno z z najważniejszych wydarzeń w życiu szkoły - uroczystość Pasowania Pierwszoklasistów. Tego dnia nasi najmłodsi uczniowie zostali oficjalnie przyjęci do społeczności szkolnej i złożyli ślubowanie. Uczniowie – przygotowani przez swoich wychowawców p. Małgorzatę Piwowar i p. Dagmarę Mikułę – zaprezentowali bardzo ciekawy program artystyczny.

Warto nadmienić, że data uroczystości nie była przypadkowa – dzień 10 maja w naszej szkole to obchody Dnia Patrona – Stefana Czarnieckiego oraz Honorowego Obywatela Gminy – Adolfa Długosza. Uczniowie klas I-III przygotowali z tej okazji plakaty z wizerunkiem Hetmana Stefana Czarnieckiego, które wpisały się w przygotowaną scenografię. Do wartości reprezentowanych przez Patronów w swoim przemówieniu odniósł się również dyrektor szkoły p. Maciej Gryczewski oraz Burmistrz Recza p. Wiesław Łoński.

W uroczystości udział wzięli również zaproszeni goście, którzy zostali przywitani przez dyrektora Szkoły Podstawowej w Reczu p. Macieja Gryczewskiego:

- Burmistrz Recza – p. Wiesław Łoński,

- Przewodniczący Rady Powiatu Choszczeńskiego – p. Eugeniusz Nykiel,

- zastępca Przewodniczącego Rady Miejskiej w Reczu – p. Leonarda Cichorzewska,

- inspektor ds. oświaty Urzędu Miejskiego w Reczu – p. Luiza Marach,

- wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Reczu p. Barbara Tomicz,

- dyrektor Przedszkola Miejskiego w Reczu – p. Ewa Pilżys,

- zastępca Przewodniczącej Rady Rodziców – p. Katarzyna Szewc,

- przedstawiciele Środowiskowego Domu Samopomocy – p. Agnieszka Behr oraz p. Rafał Rynkiewicz.

Życzenia w imieniu Samorządu Uczniowskiego złożyły: Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Zofia Papierska oraz zastępca Przewodniczącej Adrianna Hryniewicz:

Drodzy Pierwszoklasiści. Cieszymy się, że powiększyła się nasza szkolna rodzina. W imieniu Waszych starszych kolegów i koleżanek życzymy Wam, aby pobyt w naszej szkole był dla Was najpiękniejszą przygodą. Zdobywajcie tylko wspaniałe oceny, a na Waszym pierwszym szkolnym świadectwie niech pojawi się wzorowe zachowanie”.

Tradycją szkoły jest to, że uczniowie otrzymują upominek od Rady Rodziców i organu prowadzącego. W tym roku również takie prezenty zostały wręczone przez zaproszonych gości.

Przygotowanie wydarzenia:

Program artystyczny i przygotowanie uczniów: p. Małgorzata Piwowar i p. Dagmara Mikuła

Dekoracje i dyplomy: Wychowawcy klas, rodzice klas 1A i 1B, Joanna Urbańska

Przygotowanie: wychowawcy klas, pracownicy obsługi i administracji Szkoły Podstawowej w Reczu

Nagłośnienie i oprawa muzyczna : p. Grzegorz Jurkiewicz

Upominki i prezenty: Rada Rodziców Szkoły Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego w Reczu, Gmina Recz, Bawialnia Kraina Smerfa, M.M. Petschke, Rada Rodziców Przedszkola miejskiego w Reczu, Szkoła Podstawowa im. Stefana Czarnieckiego w Reczu.

Śpiew: Maja Sorokulska, Angelika Ćwiek

Prowadzenie: Zofia Papierska i Adrianna Hryniewicz

• Obiady - maj

• U w a g a !

Cena obiadów za maj 2022r.:

- dla uczniów - 85,00 zł

Termin płatności do: 15.05.2022 r.

Gmina Recz Szkoła Podstawowa im. St. Czarnieckiego

ul. Ratuszowa 29